Design odgrywa kluczową rolę w procesie podejmowania decyzji zakupowych. Nie inaczej jest w branży security. Coraz chętniej klienci wybierają systemy bezpieczeństwa, które nie tylko są skuteczne, ale dodatkowo doskonale wkomponowują w aranżację wnętrza. Czy w tym kontekście możemy mówić o sztuce… bezpieczeństwa? 

Czasami szukamy produktu, który się wyróżnia, innym razem – takiego, który będzie współgrał z otoczeniem. Bez względu na cel, przy podejmowaniu decyzji zakupowych bardzo mocno kierujemy się najważniejszym zmysłem, czyli wzrokiem. To właśnie za jego pośrednictwem otrzymujemy każdego dnia 80-90% wszystkich informacji. Wzrok dominuje – także wtedy, gdy chodzi o decyzję zakupową.

Procesowi podejmowania decyzji towarzyszy również wiele zjawisk psychologicznych, np. efekt pierwszeństwa. Najbardziej zapamiętujemy pierwsze wrażenie, nawet nieświadomie. Udowodniono również, że produktom estetycznym ludzie przypisują lepsze, często mniej awaryjne, działanie (Donald Norman, Emotional Design). Wśród rzeczy atrakcyjniejszych wizualnie po prostu czujemy się lepiej. Konkretny styl ma przy tym znaczenie drugorzędne. Ważne jest, aby dany produkt nam się podobał, trafiał w indywidualne gusta. W tym kontekście wprowadzenie absolutnej kastomizacji wizualnej produktów nabiera znaczenia, szczególnie w odniesieniu do podejmowania decyzji zakupowych klientów.

Systemy zabezpieczeń EBS w dowolnej odsłonie

Dzięki innowacyjnym maszynom, które zapewniają 100% możliwości kastomizacyjnych, urządzenia EBS zyskały zupełnie nowe oblicze. Oznacza to, że poszczególne elementy systemów, takie jak:  klawiatury, AVA key (bezprzewodowy identyfikator użytkownika), a nawet piloty zdalnego sterowania mogą zyskać unikatowy design.  Nadruk może objąć niemalże całkowitą powierzchnię wybranych urządzeń. Istnieje też możliwość poddania urządzenia kompleksowej personalizacji. Otrzymujemy wówczas produkt wyglądający dokładnie tak jak w zamówionym projekcie. Dodatkowym atutem jest możliwość przesłania dowolnego motywu graficznego, w tym również logo agencji ochrony i umieszczenia go na wybranych modułach. W pełni kastomizacyjne alarmy EBS są dobrym wyborem dla osób, które szukają holistycznych rozwiązań, łączących niezawodność technologii z estetyką dekoracji.  

Sztuka Bezpieczeństwa

Oryginalne podejście EBS do problematyki designu w branży security zaowocowało ciekawym przedsięwzięciem o nazwie Sztuka Bezpieczeństwa. Dotychczas powstał już album i webinar, które przedstawiają wyjątkowo szerokie możliwości kastomizacyjne urządzeń. Unikatowy sposób nadruku cyfrowego wraz z wyczerpującą paletą kolorystyczną przekładają się na ekskluzywne rezultaty wizualne. Żywe kolory, przeplatające się barwy, wiele różnych motywów – centrale alarmowe, piloty i inne produkty jeszcze nigdy nie były tak intrygujące. Dzięki możliwości kastomizacji urządzenia EBS stają się czymś więcej niż zwykłymi elementami tworzącymi system bezpieczeństwa. Można nie tylko idealnie wkomponować je w charakter wnętrza, ale również podkreślić jego styl.