Wszyscy wyczekiwaliśmy zmiany - o to ona!

EBS z dumą prezentuje:

 

SMART COMMUNICATORS.

Nadszedł czas na zmianę. Nadszedł czas na przełom:

EBS zmienia nazwę grupy swoich urządzeń ze Smart Transmitters na Smart Communicators.

Większość instalacji alarmowych działa w oparciu o dwa schematy:

  • Sygnalizacji optycznej i akustycznej próby nieautoryzowanego wejścia,
  • Działania jak powyżej, ale wraz z powiadomieniem agencji ochrony, która sprawdza obiekt wysyłając patrol.

Opisane reakcje mają wspólny mianownik – brak możliwości interakcji. Użytkownik czy agencja ochrony nie może zdalnie skontrolować centrali, która nie ma takiej funkcji. A przecież bywają fałszywe alarmy, bądź zdarzenia które nimi nie są – np. powrót dziecka ze szkoły.

A jeśli istnieje rozwiązanie? I nie chodzi tu o wymianę sprzętu na nowszy – a jedynie o małą inwestycję w urządzenie, które rozszerzy system o dwukierunkową komunikację. Dajemy to teraz naszym klientom.

Nadajniki w ofercie firmy EBS były obecne od bardzo dawna.

Ale teraz nadszedł czas przełomu!

Podstawową funkcją komunikatorów było przekazywanie stanu obiektów do nich przyłączonych. Monitorowały wejścia cyfrowe, zdarzenia, wyniki autotestów i np.: wartości napięcia zasilania. Ale szybko okazało się, że możliwość transmisji w drugą stronę  jest również pożądana. Wraz z rozbudową krajowej infrastruktury (zwłaszcza GSM) otworzyły się takie perspektywy. Zatem powstawać zaczęły urządzenia z transmisją dwukierunkową. Użytkujący nie dość, że mieli możliwość obserwowania stanu urządzenia, to zdalna kontrola obiektu pozwalała np. serwisowi na wstępną diagnozę usterki, dawała możliwość rekonfiguracji lub kalibracji. Prowadziło to do skrócenia czasu reakcji i obniżenia kosztów.

Stąd pojawił się przymiotnik SMART – inteligentne – ponieważ umożliwiają dużo więcej niż tylko odczyt.

EBS w ofercie ma w tej chwili cały ekosystem zbudowany wokół Smart Komunikatorów. Są to zarówno same urządzenia, których funkcje różnią się w zależności od wersji, jak i oprogramowanie do konfiguracji i zdalnej kontroli – dostępne tak dla użytkownika jak i agencji monitoringu.

Najprostszy Smart Communicator w ofercie czyli BASIC T korzysta z istniejącej infrastruktury WiFi do zestawienia połączenia. Jego podstawowe parametry to obsługa DTMF, możliwość zdalnej aktualizacji oprogramowania i obsługa za pomocą aplikacji mobilnej. Posiada 4 wejścia typu EOL i jedno typu OC.

W celu skonfigurowania urządzenia, instalator może użyć programu EBS Config 2.0 dostępnego na PC jak i na smartfon. Do późniejszej kontroli producent daje do dyspozycji dwie możliwości software’owe: aplikację EBS Security lub oprogramowanie typu middleware „OSM.SERVER” dla agencji ochrony monitorującej obiekt.

Bardziej zaawansowane urządzenia dodają możliwość użycia telefonii GSM (2G/3G/4G) – uniezależniając w ten sposób system od obecności stabilnego połączenia WiFi – co czasem może być problemem np. gdy zaniknie zasilanie ~230V. Niewiele routerów ma UPS, zatem taki komunikator nie jest uzależniony od takich sytuacji.

W przypadku urządzeń z modemami GSM, obsługiwane są komunikaty SMS o dowolnej treści na dowolnie zdefiniowane numery. Możliwe jest też wysyłanie SMSów konfiguracyjnych do komunikatora.

Z oferty można wybrać również urządzenie (LX2NB), które ma funkcjonalność radiolinii, tj. wbudowany odbiornik pilotów pracujących na częstotliwości 433,92MHz. Obsługiwane są m.in. piloty z kodem zmienny KeeLoq.

Każde z urządzeń kontroluje stan napięcia zasilania, posiada układy ładowania i dozoru akumulatora podtrzymującego, a informacje te można oczywiście odczytać zdalnie.

W grupie produkowanych urządzeń znajduje się urządzenie zawierające na pokładzie zarówno moduł obsługi połączenia Ethernet jak i modem GSM. Dzięki temu zyskuje się większą pewność transmisji, ponieważ dane mogą być przesyłane dwutorowo.

Wszystkie transfery danych są szyfrowane – co bardzo podnosi poziom bezpieczeństwa systemów.

Użytkownik ma zatem do wyboru paletę urządzeń z rozmaitymi możliwościami, które pozwalają dopasować system do indywidualnych potrzeb.

Ponadto oprogramowanie może również zostać poddane dopasowaniu (kastomizacji) pod określone wymagania, co całościowo czyni ofertę Smart Komunikatorów EBS bardzo atrakcyjną propozycją.

Teraz masz wybór!