AVA PRO jest systemem alarmowym z funkcją obsługi urządzeń Smart Home, nastawionym na łatwość użytkowania oraz instalacji.

Zdecydowanie najbardziej intrygującą możliwością jest implementacja protokołu Z-Wave bezpośrednio w centrali alarmowej. Zastanawiasz się, czym jest Z-Wave? To międzynarodowy standard obsługi urządzeń z zakresu IoT i Smart Home. Czy to oznacza, że AVA PRO może być zarówno system alarmowym jak i systemem Smart Home? Dokładnie tak! Zaopatrując się w jeden system, możesz korzystać z funkcjonalności dwóch różnych systemów. To oznacza, że z jednej strony Twój dom będzie dobrze chroniony, dając Ci poczucie bezpieczeństwa, a drugiej – zdecydowanie zwiększy się Twój komfort i Twoich bliskich, dzięki możliwości zdalnego sterowania. Za pomocą aplikacji będziesz mógł włączyć światło, wyłączyć żelazko i sterować ogrzewaniem. Uzbrajając system AVA PRO, jednocześnie wyłączysz oświetlenie w całym domu. Wszystko przy pomocy jednego przycisku na klawiaturze!  Możesz również wyłączyć prąd w gniazdkach, do których podłączone są potencjalnie niebezpieczne urządzenia (np. żelazko), obniżysz temperaturę w domu, itp. System AVA PRO został stworzony po to, aby Twój dom „pomógł Ci” w codziennych czynnościach. Dzięki temu możesz wyjść spokojnie do pracy i zająć się swoimi sprawami. To tylko niewielki ułamek możliwości oferowanych przez urządzenia Smart Home za pomocą AVA PRO oraz aplikacji EBS Security.

Podsumowując, AVA PRO jest systemem alarmowym z możliwością obsługi urządzeń Smart Home, nastawionym na prostotę użytkowania i instalacji. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom system jest wyjątkowo intuicyjny w obsłudze oraz przyjemny wizualnie.