System alarmowy obsługiwany przez aplikację mobilną, to olbrzymia wygoda. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zdalnie uzbroić lub rozbroić system, sprawdzić godzinę powrotu dziecka ze szkoły i upewnić się, który czujnik wywołał alarm. Słowem – pełna kontrola z dala od domu.

Interaktywne systemy alarmowe stają się coraz bardziej popularne i choć rozwiązanie jest dość nowoczesne, klienci chętnie się na nie decydują. Wewnętrzny spokój oraz możliwość zdalnej kontroli nad systemem alarmowym są bowiem bezcenne. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy klient już posiada tradycyjny system alarmowy obsługiwany przy pomocy klawiatury? Rozwiązania są dwa. Pierwsze polega na wymianie całego systemu, co jest dość kosztowne, zajmuje sporo czasu i wymaga od nowa nauczenia się funkcji klawiatury. Drugie pozwala zachować stary system i dać mu nowe życie i nową funkcjonalność. Wystarczy dodać inteligentny transmiter Wi-Fi, dzięki któremu możliwe jest obsługiwanie tradycyjnego systemu alarmowego przy pomocy aplikacji mobilnej. To rozwiązanie jest tańsze, szybsze w realizacji i przyjaźniejsze dla klienta, ponieważ bazuje na systemie alarmowym doskonale mu znanym.

Dodatkowy nadajnik IP – proste rozwiązanie 

We wszystkich instalacjach central alarmowych obecnie używa się nadajników z jednokierunkową transmisją danych. Niezależnie od tego, jaki tor transmisji jest stosowany: linie telefoniczne (PSTN), droga radiowa (transmitery radiowe) czy sieci komórkowe (GSM) tradycyjne nadajniki służą wyłącznie do przekazywania alarmów. To oznacza, że zdalna kontrola przy pomocy aplikacji mobilnej nie jest w tym przypadku możliwa. Warto podkreślić, że nadajniki jednokierunkowe dobrze spełniają swoją rolę i nie ma potrzeby tego zmieniać. Można natomiast zastosować dodatkowy inteligentny nadajnik IP (transmiter Wi-Fi), który nie tylko umożliwi zdalną obsługę systemu alarmowego, ale podniesie również bezpieczeństwo całego obiektu, stając się drugim torem transmisji. 

Transmiter WX2NB z bezprzewodowym internetem

Inteligentny transmiter WX2NB do działania potrzebuje jedynie dostępu do bezprzewodowego Internetu  Wi-Fi. To wszystko. Brak jest jakichkolwiek dodatkowych kosztów. Klient przy pomocy aplikacji mobilnej może zdalnie uzbrajać i rozbrajać system, co pozwala np. wyciszyć sygnalizator dźwiękowy, gdy załączy się alarm. Trudno o prostsze, wygodniejsze i bardziej bezpieczne rozwiązanie. W umowie z klientem wystarczy zastrzec, że do ochrony obiektu wykorzystywany jest obecny nadajnik, a dodatkowy nadajnik (transmiter Wi-Fi) służy do obsługi aplikacji mobilnej. Dzięki temu bezpieczeństwo pozostaje nadal na pierwszym miejscu, a łączność poprzez sieć Wi-Fi jest w ramach sieci klienta. Co więcej, stara centrala dostaje nowe życie, a agencja ochrony zyskuje dodatkową usługę w cenniku, związaną z aplikacją mobilną.  Jedyna inwestycja to jednorazowy koszt zakupu transmitera WX2NB Wi-Fi z EBS.