Dynamicznie rozwijający się rynek deweloperski (zarówno budynków wielomieszkaniowych jak i indywidualnych) otwiera dla dostawców systemów ochrony mienia ciekawe perspektywy. Stosunkowo niskie w kraju nasycenie obiektów chronionych zdalnie, jest dobrą okazją do pozyskania nowych klientów. Teraz firma EBS jeszcze bardziej to ułatwia, wprowadzając do oferty zestaw AVA PRO Easy Install.

Jako konstruktor elektronik z ponad 20-letnią praktyką bardzo cenię tę centralę i jej ekosystem za solidny design. I mam tu na myśli nie tylko miły dla oka wygląd, który wyróżnia ten produkt na rynku. Urządzenie zbudowane jest najnowszych komponentów elektronicznych (np. sercem centrali jest procesor z rodziny ARM), widać przemyślaną konstrukcję płyty głównej umożliwiającej łatwy montaż modułów rozszerzeń i swego rodzaju „czystość” projektu. To świadczy o wysokiej kulturze technicznej polskich inżynierów, co bardzo cieszy. Oczywiście obrazu dopełnia i należy mocno to podkreślić, aplikacja dla instalatora „EBS Config 2.0”, dzięki której proces konfiguracji systemu jest wręcz przyjemny, a jej dostępność na smartfon pozwala zrezygnować z laptopa podczas instalacji. Kluczem sukcesu jest zaś wg mnie aplikacja dla użytkownika końcowego „EBS Security”, dająca rewelacyjne i przede wszystkim mobilne narzędzie kontroli nad chronionym obiektem.

Co zatem dostajemy z zgrabnym i przyjaznym dla oka opakowaniu z rączką? Umieszczone w nim zostały następujące komponenty kompletnego systemu alarmowego:

  • centrala AVA PRO – ze wstępnie skonfigurowanym systemem GSM, z zasilaczem i akumulatorem podtrzymującym oraz syreną alarmową zamkniętą wewnątrz obudowy,
  • dwie bezprzewodowe czujki IR  typu PIR-30 (z bateriami!),
  • dwa piloty typu RC-30 również z bateriami.

Całość jest przygotowana przez producenta tak, że jedyną rzeczą pozostaje wsunięcie w gniazdo karty SIM od firmy monitorującej. I system jest gotowy by chronić obiekt.

Oczywiście o atrakcyjności zestawu decyduje też inna rzecz: jest on łatwo instalowalny. Chodzi mianowicie o to, że centrala nie musi być umieszczana np. na ścianie, jedynie dość blisko gniazdka. Wystarczy ją postawić na podłodze, czy półce. Podobnie z czujkami – załączone paski silnej dwustronnej taśmy klejącej pozwalają czujki po prostu przykleić do ściany i… żadne wiercenie pod kołki montażowe nie jest potrzebne! Szybko, czysto i bez hałasu, a dodatkowo nie ma konieczności wykorzystania żadnych narzędzi programujących (laptop, kable …) Dzięki temu zamontowanie czujek (oczywiście zgodnie ze sztuką – czyli tak, aby skutecznie wykrywały ruch) jest najbardziej pracochłonną częścią instalacji systemu.

Na koniec kolejny, bardzo poważny argument pozwalający zainteresować potencjalnych użytkowników. Mogą oni dzięki aplikacji EBS Security na smartfon uzyskać zdalny dostęp
do centrali – w ten sposób otrzymując możliwość monitorowania obiektu w zasadzie z każdego miejsca na Ziemi – gdzie tylko jest zasięg GSM (lub WiFi).

Odpowiednio przeszkolony handlowiec może więc uruchomić zestaw u klienta już przy pierwszym spotkaniu. Całość może trwać nawet do 5 minut!

Oferowany zestaw nie zamyka drogi przed dalszą rozbudową systemu. Kolejne elementy bezprzewodowe można dodawać całkowicie zdalnie (za pomocą aplikacji EBS Config 2.0). A sama centrala rozbudowana może być o kolejne moduły np. ETH/WIFI, czy Smart home – inteligentnego budynku.

A więc – zestaw raz na wynos!